6.09.2017

W sobotę 16 września 2017 r. (godz. 15-17) odbędą się zajęcia w ramach projektu „Co Cię porusza”. Przyjdź, zobacz, poznaj techniki tańca współczesnego i spróbuj swoich sił z zawodowcami!

9 września odbyło się zebranie dotyczące prezentacji projektu „Co Cię porusza”. Koordynatorem projektu jest pani Małgorzata Ryś, która jest absolwentką naszej szkoły. Pani Małgosia z dużym sentymentem wspomina lata spędzone w murach naszej szkoły i dlatego właśnie nas wybrała spośród wszystkich gdyńskich szkół. Pani Małgorzata jest twórczynią Teatru Muzycznego Junior.

W ramach projektu będą realizowane zajęcia praktyczne i teoretyczne. Już w sobotę spotkaliśmy się z instruktorami, którzy poprowadzą zajęcia z wybraną młodzieżą naszego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej Nr 51.

Są nimi:

Wioleta Fiuk - dyplomowana tancerka. Ukończyła szkołę tańca Broadway Dance Center w Nowym Jorku, uzyskując Certificate of Excellence. Karierę taneczną rozpoczęła w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zatańczyła w takich spektaklach jak Koty Andrew Lloyd Webbera, Akademia Pana Kleksa w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Współzałożycielka teatru tańca Dzikistyl Company. Kolektyw ten zrealizował wiele autorskich produkcji m.in.: Dzieci innego Boga, Streetwise, Qveldriga, The Great Dictator, 7.2, Wacław N., które prezentowane były na festiwalach i w ośrodkach kultury w całej Polsce: Fringe Festival we Wrocławiu, Festiwal Metropolia Jest OK w Sopocie, Festiwal Muzyki Jazzowej w Łodzi, Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu i inne. Ponadto Wioleta Fiuk współpracowała z wieloma artystami polskiej sceny teatralnej, m.in. z takimi reżyserami jak Adam Nalepa – Nie-Boska Komedia, Czarownice z Salem, Kupiec wenecki, Jakub Roszkowski – Wielka Improwizacja, Lepszy świat, Magdalena Boć – Cleofide.

Wioleta Fiuk jest laureatką takich konkursów tanecznych jak Got to Dance – Tylko Taniec, You Can Dance, 3…2…1…Taniec, a także konkursu rezydencyjnego Rezydencja/Premiera w Klubie ŻAK w Gdańsku.

Patryk Gacki - tancerz, choreograf. Debiutował na scenie teatralnej w spektaklu Jarosława Stańka 12 Ławek w Teatrze im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Współzałożyciel teatru tańca Dzikistyl Company. Ponadto współpracował z wieloma artystami polskiej sceny teatralnej, m.in. takimi reżyserami jak Adam Nalepa Nie-Boska Komedia, Czarownice z Salem, Kupiec wenecki, Jakub Roszkowski – Wielka Improwizacja, Lepszy świat, Magdalena Boć – Cleofide.

Laureat konkursu tanecznego „Got to Dance–Tylko Taniec” emitowanego przez telewizję Polsat.

Mikołaj Wieczór