Konkursy

Terminy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów gimnazjum i oddziałów gimnazjalnych
Lp. Nazwa konkursu Termin eliminacji
szkolnych rejonowych wojewódzkich
1. Język polski 23.11.2018
godz. 14:00
11.01.2018
godz. 14:00
01.03.2019
godz. 12:00
2. Język angielski 16.11.2018
godz. 14:00
16.01.2019
godz. 14:00
05.03.2019
godz. 12:00
3. Język niemiecki 21.11.2018
godz. 14:00
24.01.2019
godz. 14:00
08.03.2019
godz. 12:00
4. Historia 22.10.2018
godz. 14:00
07.12.2018
godz. 14:00
18.01.2019
godz. 12:00
5. Biologia 07.11.2018
godz. 14:00
10.01.2019
godz. 14:00
07.03.2019
godz. 12:00
6. Geografia 19.10.2018
godz. 14:00
14.12.2018
godz. 14:00
04.03.2019
godz. 12:00
7. Matematyka 14.11.2018
godz. 14:00
25.01.2019
godz. 14:00
15.03.2019
godz. 12:00
8. Fizyka 08.11.2018
godz. 14:00
09.01.2019
godz. 14:00
12.03.2019
godz. 12:00
9. Chemia 15.11.2018
godz. 14:00
17.01.2019
godz. 14:00
14.03.2019
godz. 12:00
10. Informatyka 19.11.2017
godz. 14:00
21.01.2019
godz. 14:00
11.03.2019
godz. 12:00

 

 Regulaminy konkursów znajdują się na stronie www.kuratorium.gda.pl

 

Terminy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych od klasy czwartej przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019
Lp. Nazwa przedmiotu
Termin eliminacji

I stopień
(szkolny)

II stopień
(rejonowy)
III stopień
(wojewódzki)
1. Język polski 26.10.2018
godz. 14:00
07.12.2018
godz. 14:00
08.02.2019
godz. 12:00
2. Język angielski 16.11.2018
godz. 14:00
16.01.2019
godz. 14:00
05.03.2019
godz. 12:00
3. Język niemiecki

21.11.2018
godz. 14:00

24.01.2019
godz. 14:00
08.03.2019
godz. 12:00
4. Historia 22.10.2018
godz. 14:00
11.01.2019
godz. 14:00
01.03.2019
godz. 12:00
5. Biologia 09.11.2018
godz. 14:00
18.01.2019
godz. 14:00
27.02.2019
godz. 12:00
6. Geografia 19.10.2018
godz. 14:00
14.12.2018
godz. 14:00
04.03.2019
godz. 12:00
7. Matematyka 14.11.2018
godz. 14:00
14.01.2019
godz. 14:00
15.03.2019
godz. 12:00
8. Fizyka 08.11.2018
godz. 14:00
09.01.2019
godz. 14.00
12.03.2019
godz. 12:00
9. Chemia 15.11.2018
godz. 14:00
17.01.2019
godz. 14:00
14.03.2019
godz. 12:00
10. Informatyka 22.11.2018
godz. 14:00
07.01.2019
godz. 14:00
07.03.2019
godz. 12:00

Uczniowie i Rodzice!

Już 19 marca w Trójmieście możecie wziąć udział w Rundzie Otwartej Wyzwania Matematycznego Kings, cieszącego się ogromną popularnością konkursu matematycznego połączonego z Festiwalem Naukowym.

Czym jest Wyzwanie Matematyczne Kings?

 

To unikalne połączenie konkursu matematycznego dla wszystkich uczniów, niezależnie od szkolnych ocen, oraz Festiwalu Naukowego z m.in.: eksperymentami chemicznymi, fizycznymi czy pokazami z robotyki.

Do wygrania są drony, tablety i smarftony, a niezależnie od zajętego miejsca każdy uczestnik Rundy Finałowej otrzyma szczegółową informację zwrotną o swoim występie.

Zdjęcia z poprzednich wydarzeń (w tym na Politechnice Warszawskiej), które zgromadziły tysiące uczestników, można zobaczyć na Facebooku. Zachęcamy też do zobaczenia relacji TVP3 z Łodzi (od 2:59): lodz.tvp.pl/29251785/26022017-2130

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział?

 

Wystarczy zarejestrować się na kings.edu.pl/register i 19 marca (w niedzielę) pojawić się na wydarzeniu.

Dokładny harmonogram dla poszczególnych klas oraz adres Wyzwania tradycyjnie zostanie podany w środę przed konkursem (15 marca) na kings.edu.pl oraz na Facebooku.

Możecie już teraz skorzystać z darmowej rejestracji i rozwiązać przykładowe zadania na kings.edu.pl!

 

Zachęcamy do udziału szczególnie uczniów, którzy nie brali wcześniej udziału w konkursach!

Organizatorem wydarzenia jest Kings – międzynarodowa organizacja edukacyjna, której misją jest podniesienie mediany edukacji poprzez zmianę paradygmatu konkursów przedmiotowych na wydarzenia aktywizujące wszystkich uczniów niezależnie od aktualnego poziomu.

Wyzwanie Matematyczne Kings zostało objęte Patronatem Honorowym Ośrodka Rozwoju Edukacji.

 

Przeczytajcie więcej o konkursie na kings.edu.pl lub na profilu Kings Polska na Facebooku.

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2015/2016

LAUREACI

  • Informatyka - Łukasz Gałecki (3c), Michał Penk (3c)

FINALIŚCI

  • Geografia - Filip Piernicki (3b)
  • Język angielski - Maja Gnatowska (2d), Łukasz Gałecki (3c)
  • Historia - Maksymilian Migdalski (3d)

FINALISTA Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”

  • Krzysztof Kubis (2c)

 

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2014/2015

LAUREACI

  • Język polski - Barbara Jędrzejewska (3a)
  • Matematyka - Martyna Muszyńska (3d)

FINALIŚCI

  • Matematyka - Olgierd Kędzia (3d)
  • Geografia - Łukasz Majewski (2b), Jakub Marzec (3d), Marcin Skrzyński (3e)
  • Informatyka - Łukasz Gałecki (2c), Michał Penk (2c)

LAUREACI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514. Od Cedyni do Orszy"

  • Łukasz Majewski (2b)
  • Jarema Rodzewicz (3c)

Tytuły LAUREATA Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514. Od Cedyni do Orszy” zdobyli:

  • Łukasz Majewski (2b)
  • Jarema Rodzewicz (3c)

Podkategorie