Rowerowa Szkoła

31.10.2017

Zakończyła się pierwsza edycja rowerowego konkursu na dojazdy do szkoły. Zwyciężył Tomasz Sternicki z klasy 3b. Docenieni zostali również uczniowie którzy choć kilka razy zdecydowali się dotrzeć do szkoły na rowerze. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w drugiej edycji  kwiecień-czerwiec 2018! Fundatorem nagród był UM - akcja Gdynia Mobilna.

Krzysztof Niedźwiedź

Minęło już sporo czasu od kiedy Gdynia zajęła niechlubne pierwsze miejsce na miasto najmniej przyjazne rowerzystom. Teraz dokonuje się bardzo dużo zmian w śródmieściu i okolicznych dzielnicach. Nowa polityka miasta opiera się na spowolnieniu ruchu w centrum gdzie wszędzie wprowadzono „tempo 30”. To ważne dla pieszych i rowerzystów, dzięki „tempu 30” wszyscy mają czuć się bezpieczniej. Dla rowerzystów powstają nowe drogi rowerowe, które wreszcie zaczynają łączyć się w jedna spójną całość. Do nowych rozwiązań należą kontrapasy i wprowadzony na ulicach jednokierunkowych kontraruch. Powstaje coraz więcej buspasów które mają sprawić że komunikacja miejska ma poruszać się sprawniej. Ubytki w połączeniu dróg rowerowych są co raz mniejsze a bezpieczne poruszanie się po centrum coraz realniejsze. Licznych „różowych przejazdów” powstaje coraz więcej. Niestety kierowcy jeszcze do końca nie respektują nowych rozwiązań i często można zobaczyć samochody parkujące na wyznaczonych trasach. Stwarzają one realne zagrożenie dla ruchu zasłaniając widoczność na skrzyżowaniu i bezpieczny przejazd. Często widać tez na wspomnianych drogach samochody dostawcze, dla których powinny być wyznaczone miejsca postojowe. Jeszcze dużo wody upłynie żeby to wszystko zgrać lecz pierwsze ważne kroki już w Gdyni poczyniono.

View the embedded image gallery online at:
http://gim11gdynia.pl/index.php/rowerowa-szkola#sigFreeIdca514768b2

W III edycji „Gdyńskiej Szkolnej Olimpiady Rowerowej” gdyńska młodzież walczyła o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni. Prawie 200 młodych rowerzystów wzięło udział w zawodach, które odbyły się w sobotę w lesie na Witominie. W wyścigu startowali uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Nagrody zwycięzcom wręczył prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podczas uroczystości w Urzędzie Miasta w Gdyni.

Reprezentant naszej szkoły Paweł Szczepański (3a) zajął trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Krzysztof Niedźwiedź

View the embedded image gallery online at:
http://gim11gdynia.pl/index.php/rowerowa-szkola#sigFreeId41b92af857

Zachęcamy wszystkich uczniów do zrobienia karty rowerowej w naszej szkole.

Jak ją zdobyć?

1. Wydrukuj poniżej zamieszczone: ARKUSZ ZALICZEŃ (zgłoszenie) oraz ZGODĘ od rodzica.

2. Wypełnij dane na górze arkusza zaliczeń (imię, nazwisko, datę itp.).

3. Niech rodzic podpisze zgodę i DRUGĄ TABELĘ w arkuszu zaliczeń.

4. Przynieś zgodę i arkusz zaliczeń do szkolnych instruktorów wychowania komunikacyjnego: pani Joanny Głąb lub pana  Krzysztofa Niedźwiedzia.