Zajęcia sportowe

18.02.2018

Niezapomniana atmosfera, moc emocji – tak wspieraliśmy biegaczy podczas biegu głównego na 10 km z cyklu Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych.

13.01.2018

Dr Hermann Brandt, szwajcarski biolog, zdobył w latach 70 prestiżową nagrodę Międzynarodowego Związku Wychowania Fizycznego (FIEP) za stworzenie sportowej gry zespołowej wolnej od agresji, urazów i chęci odniesienia zwycięstwa za wszelką cenę, a pozwalającej doskonalić kondycję i współpracę w zespole. Swoje przemyślenia zamieścił w książce Od wychowania fizycznego do sportu poprzez biologię i opracował tchoukball – grę z dwoma charakterystycznymi bramkami o które odbija się piłka, którą drużyna przeciwna musi wyłapać. Nasza szkoła wraz z Polskim Stowarzyszeniem Tchoukball'a i Gdyńskim Centrum Sportu była organizatorem pierwszych "czukbolowych" warsztatów. Dzięki nim gdyńscy uczniowie będą mogli rywalizować wiosną o tytuł Mistrza Gdyni w Tchoukball'u. Aktualnym mistrzem świata jest reprezentacja Tajwanu. Poniżej - zdjęcia ze szkolenia i z międzynarodowych rozgrywek.

Krzysztof Niedźwiedź

Zakwalifikowaliśmy się do ogólnopolskiego konkursu „Drużyna Energii”. Jesteśmy jedną ze stu polskich szkół, które przeszły do drugiego etapu. Patronem przedsięwzięcia jest Energa – Jedna z największych w kraju grup energetycznych oraz Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Żeby zakwalifikować się do konkursu trzeba było nagrać krótki film o sportowym charakterze szkoły.

W tej chwili rozpoczął się trzeci etap konkursu polegający na powtarzaniu przez naszą szkolną "Drużynę Energii" czterech ćwiczeń z zakresu siatkówki i piłki nożnej. Był drybling z piłką, technika odbić sposobem górnym oraz rzut rożny do bramki. Każde dobrze wykonane ćwiczenie musieliśmy nagrać i przesłać do centrali. Jeśli jurorzy stwierdzą, że zadanie zostało poprawnie wykonane – szkoła otrzyma jeden punkt. Rywalizacja szkół potrwa do kwietnia, a co miesiąc pokazywane są cztery nowe ćwiczenia i pięciu finalistów miesiąca. Do tej pory przesłaliśmy już 64 filmiki. Trzymajcie za nas kciuki i dawajcie lajki na FB!

Spóźniony Siódmoklasista

Oto strony „Drużyny Energii”:

http://druzynaenergii.pl/ oraz FB: https://www.facebook.com/DruzynaEnergii/