Sukcesy uczniów

Serdecznie dziękuję nauczycielom i pomysłodawcom: pani reżyser Urszuli Kowalskiej i pani Oliwii Dajnowiec za realizację i wystawienie spektaklu W. Szekspira „Sen nocy letniej" w Klubie Seniora na Witominie.

Dziękuję, pozdrawiam!

Małgorzata Łaboszczak - Animator Klubu Seniora Witomino

View the embedded image gallery online at:

12 pażdziernika 2017 r. odbył się w naszej szkołe finał projektu „Odczarujmy Szekspira”. Klasa 7b odegrała przedstawienie „Sen nocy letniej” na podstawie dramatu W. Szekspira, przygotowane pod kierunkiem aktorki Urszuli Kowalskiej, nauczycielki Oliwii Dajnowiec we współpracy z pracownikami Teatru Muzycznego - Agnieszką Kaczor i Arturem Guzą. „Sen nocy letniej” zaliczany jest do najpopularniejszych komedii Szekspira i jest komedią szczególną, ponieważ jej twórca, przedmiotem śmiechu uczynił młodość, piękno, radość życia. Mamy nadzieję, że nasz spektakl był dla widzów chwilą subtelnego oddechu, motywatorem do nabrania dystansu do spraw , które na co dzień zaprzątają nam głowę.

Oliwia Dajnowiec

Sen nocy letniej - plakat do przedstawienia

12.07.2017

Evan Patrick Collier, Maksymilian Wysocki i Elżbieta Szponar w Brukseli

Uczniowie gdyńskiego Gimnazjum nr 11 (od września 2017 - SP nr 51) Evan Collier i Maksymilian Wysocki wygrali konkurs w języku angielskim o Unii Europejskiej Secondary School Competition CoR/EA 2017 i w nagrodę wyjechali do Brukseli. Evanowi i Maksowi towarzyszyła nauczycielka języka angielskiego Elżbieta Szponar - przygotowująca ich do konkursu.

Do Brukseli lecieliśmy z gdańskiego lotniska, gdzie zapoznaliśmy się z dziennikarką „Expressu Biznesu” - panią Anną Walk, która miała relacjonować nasz pobyt w stolicy Unii Europejskiej.

Foto: Fred Guerdin, European Union

Przygoda zaczęła się nerwowo. Przez dwie i pół godziny siedzieliśmy w samolocie (Gdańsk - Bruksela) i nie wiedzieliśmy czy w ogóle samolot poleci. Miało to wpływ na resztę podróży. Towarzyszący uczniom nauczyciel korespondował z pokładu samolotu z sekretariatem w Brukseli i informował o przebiegu wydarzeń, prosił o poinformowanie o spóźnieniu firmy transportowej, która miała dokonać transferu gdyńskiej grupy z lotniska. Wreszcie po ponad dwugodzinnym oczekiwaniu w samolocie, zadecydowano o starcie. Dolecieliśmy do Brukseli i udaliśmy się do Pentahotelu w śródmieściu Brukseli.

Jeszcze tego samego dnia zwiedzaliśmy Brukselę, a wieczorem dyskutowaliśmy o prezentacji, którą mieliśmy zaprezentować w Europejskim Komitecie Regionów.

Drugi dzień był bardzo pracowity. Po śniadaniu udaliśmy się na miejsce zbiórki, gdzie po raz pierwszy spotkaliśmy zwycięzców konkursów z innych krajów UE. O godzinie 8:30 wyjechaliśmy do KR, gdzie po szczegółowej kontroli, otrzymaliśmy przepustkę do KR-u i Parlamentu Europejskiego. Następnie był czas na zdjęcia z członkami Grupy EA. Po sesji fotograficznej zajęliśmy miejsca w sali obrad, w której reprezentacje państw UE przedstawiały swój region i kraj. Nasza prezentacja miała na celu przedstawienie wszelkich działań podejmowanych przez Gimnazjum nr 11 we współpracy z instytucjami Trójmiasta (m.in. GTS, FF w Gdyni, PPN-T, Gdynia Infobox, Teatr Muzyczny i inne), udział szkoły w masowych imprezach sportowych organizowanych w Trójmieście, szczególnie w Gdyni oraz wykorzystanie nadmorskiej lokalizacji szkoły do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu i plażowej piłki siatkowej. Staraliśmy się pokazać zasoby naszego regionu, miasta, możliwości turystyki i rekreacji. Naszą prezentację wzbogaciły: muzyka szantowa, film o Gdyni oraz beatbox'owy występ (na żywo) Evana Colliera.

Prezentacja spotkała się z aplauzem Europarlamentarzystów jak i pozostałych zwycięskich zespołów UE.

Po udanej prezentacji zwiedziliśmy Parlament Europejski i udaliśmy się na sesję plenarną KR-u. W głównej sali PE mieliśmy możliwość zrobienia zdjęć z Przewodniczącym Komitetu Regionów Markku Markkulą i pierwszym wiceprzewodniczącym Karlem-Heinzem Lambertzem.

Po sesji plenarnej - w towarzystwie Lindsey Kirk Dench, Laure-Anne Rigaux i Ivana Malary zwiedzaliśmy Dom Historii Europejskiej.

Na zaproszenie Prezydenta Grupy EA - pana Stanisława Szwabskiego - udaliśmy się na uroczystą kolację w sali bankietowej w Komitecie Regionów. Kolacja była okazją do wymiany refleksji dotyczących minionego dnia, obfitującego w ciekawe wydarzenia. Zaprzyjaźniliśmy się z zespołami innych krajów. Wszyscy uczestnicy spotkania na pamiątkę otrzymali plecaki z logo KR-ów.

Trzeci i ostatni dzień w Brukseli zaczęliśmy od wspólnego zwiedzania miasta autokarem. Następnie był pożegnalny lunch. Nasz transfer na lotnisko zaplanowano na godzinę 17, wobec czego udaliśmy się z zaprzyjaźnioną grupą z Opola Lubelskiego na Starówkę i wspólnie zwiedzaliśmy miasto.

Czas spędzony w Brukseli uważamy za bezcenny. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi z różnych rejonów Europy, z którymi zamierzamy utrzymywać kontakty i współpracować.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do konkursu Prezydentowi KR-ów panu Stanisławowi Szwabskiemu.

Panu Prezydentowi, jak i jego współpracownikom - w szczególności paniom: Lindsey Kirk Dench i Bognie Rodziewicz - dziękujemy za organizację spotkania i miłą atmosferę podczas całego pobytu.

View the embedded image gallery online at:

Zdjęcia dzięki uprzejmości Unii Europejskiej

Więcej zdjęć pod linkiem: