Współpraca polsko-francuska

10 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Francji i do Hiszpanii.

Pierwszy etap naszej podróży prowadził przez Niemcy, pięknie zaśnieżone Alpy w Szwajcarii i Włochy. Z Włoch udaliśmy się na Lazurowe Wybrzeże. Byliśmy w Cannes, w którym odbywał się 71. Festiwal Filmowy. Następnie zwiedziliśmy Monaco i tam spotkała nas kolejna niespodzianka – wyścigi Formuły 1. Przejechaliśmy do pięknego średniowiecznego miasteczka we Francji St. Paul de Vence i stamtąd bezpośrednio udaliśmy się do Hiszpanii. W Hiszpanii zwiedziliśmy Barcelonę, widzieliśmy wspaniałą Katedrę Sagrada Familia, byliśmy na stadionie FC Barcelona – Camp Nou, zwiedziliśmy muzeum Salvadora Dali w jego rodzinnym mieście Figueres, przespacerowaliśmy się pięknymi uliczkami Tossa de Mar. W trakcie całego pobytu kąpaliśmy się w pięknym, lazurowym Morzu Śródziemnym i korzystaliśmy z basenu i licznych atrakcji w hotelu. Pobyt zakończył się całodzienną zabawą w Europa Park. Nasza wycieczka przepełniona była tak wielką ilością atrakcji, iż nie sposób zaprezentować i opisać każdą z nich. Oto nasza krótka relacja fotograficzna.

22.03.2018

Z wielką radością informuję, iż wszyscy uczniowie (25 osób), którzy przystąpili w sesji zimowej 2018 r. do Międzynarodowego Egzaminu Delf z języka francuskiego, odnieśli wielki sukces. Na międzynarodowe dyplomy wydane przez Francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej w Paryżu - musimy jeszcze trochę poczekać.

Serdeczne gratulacje! Felicitations!

Agnieszka Ossowska

3 marca 2018 r. 25 uczniów z naszej szkoły przystąpiło do Międzynarodowego Egzaminu Delf z języka francuskiego na poziomie A1 i A2. Egzamin składał się z części pisemnej (rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, wypowiedź pisemna) i ustnej.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki i międzynarodowy dyplom wydany przez Francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej w Paryżu.

1. Egzamin S-kliknij

2. Egzamin S-1-kliknij

6.12.2017

W grudniu, w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku obcym. Technika wykonania kartki była dowolna, natomiast warunkiem przyjęcia jej do konkursu były życzenia napisane w języku obcym - francuskim, niemieckim lub angielskim.

W losowaniu wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. Wybór był bardzo trudny. Zwycięzcą w kategorii klas gimnazjalnych została uczennica klasy 7a – Martyna Kawa, a w kategorii klas szkoły podstawowej uczeń klasy 1 – Kuba Surała.

Serdecznie gratulujemy!

26.09.2017

Europejski Dzień Języków - (fr. Journée européenne des langues) -

Każdego roku w naszej szkole nauczyciele języków obcych przygotowują dla dzieci i młodzieży różnego rodzaju zabawy edukacyjne; quizy językowe i  geograficzne, przeglądy piosenek i tańców krajów Europy.

W bieżącym roku uczniowie klasy IId (oddziały gimnazjalne) z rozszerzonym programem nauczania języka francuskiego i angielskiego przygotowali zabawy dla młodszych kolegów z „zerówki” i klasy pierwszej. Koordynatorem programu w EDJ była nauczycielka języka francuskiego pani Agnieszka Ossowska, która również wraz z uczniami przygotowała scenariusz obchodów EDJ.

Uczniowie 2d przygotowali dla młodszych kolegów quizy o różnych krajach Europy, rebusy językowe, konkursy muzyczne i taneczne. Niespodzianką dla najmłodszych od starszych kolegów był również przygotowany poczęstunek, pieczone przez gimnazjalistów ciasta i babeczki spotkały się z uznaniem najmłodszych. Przygotowania uczniów monitorowała wychowawczyni klasy 2d pani Elżbieta Szponar.

Europejski Dzień Języków (ang. European Day of Languages) to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej

Celami święta są:

• ukazanie Europejczykom znaczenia uczenia się języków;
  • propagowanie nauki języków obcych przez całe życie;
  • propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.