Współpraca polsko-francuska

27.03.2017

Z wielką radością informuję, że  wszyscy uczniowie, którzy przystąpili w sesji zimowej do egzaminu Delf z języka francuskiego, zdali go pomyślnie i uzyskali bardzo wysokie wyniki.

Z niecierpliwością czekamy na międzynarodowy dyplom wydawany przez Francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej w Paryżu. Serdecznie gratuluję wszystkim zdającym, a poniżej przedstawiam wyniki potwierdzone przez Ambasadę Republiki Francuskiej.

Felicitations!

Agnieszka Ossowska

3 i 4 marca 2017 r. 27 uczniów naszej szkoły przystąpiło do międzynarodowego egzaminu Delf z języka francuskiego. Uczniowie zdawali egzamin na kilku poziomach A1, A2 i B1. 3 marca odbyła się część ustna, 4 marca - części pisemne egzaminów. Dla każdego zdającego opanowanie umiejętności czterech kompetencji językowych na danym poziomie (zadania ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, wypracowanie, wypowiedż ustna) wymagało bardzo dużo pracy i wyrzeczeń. Na wyniki musimy poczekać około miesiąca.

Gratuluję Wam odwagi i życzę dobrych wyników!

Agnieszka Ossowska

27 lutego 2017 r. uczniowie klasy z językiem francuskim (3e) mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w trakcie rozmowy z rodowitą mieszkanką Paryża. Na lekcji języka francuskiego połączyliśmy się poprzez Skype'a z panią Sophie Goujon-Durand, inżynierem z Universite des Sciences w stolicy Francji. Uczniowie podczas tej konwersacji dowiedzieli gdzie pracuje nasz rozmówca, od ilu lat mieszka w Paryżu, co robi w wolnym czasie, czy miał okazję zwiedzić Polskę. Padły również pytania osobiste. Na część z nich uczniowie uzyskali odpowiedź.

Każdy miał okazję osobiście porozmawiać z panią Goujon-Durand. Basia, Ala, Nikola, Ewelina i Wiktor - to uczniowie, którzy jako pierwsi mogli się przekonać o swoich umiejętnościach językowych. Był to również doskonały „trening” przed zbliżającym się międzynarodowym egzaminem Delf z języka francuskiego, do którego uczniowie przystąpią 4 marca.

Przed nami kolejne połączenie z rozmówcą francuskojęzycznym z Paryża, na które czekamy z niecierpliwością.

27.09.-2.10.2016

Uczniowie klas drugich ,uczęszczający w naszej szkole na lekcje języka francuskiego, wybrali się pod koniec września 2016 r. na tygodniową wycieczkę do Paryża. Przez cały pobyt pogoda nam dopisywała. Paryż w słońcu i kolorach jesieni wyglądał pięknie. Zwiedziliśmy Luwr, Notre Dame, Sacre Coeur i Wersal. W Pałacu Inwalidów pokłonliśmy się Napoleonowi, spacerowaliśmy po Polach Elizejskich, zachwycaliśmy się Moulin Rouge, byliśmy w nowoczesnej dzielnicy la Defense. Wjechaliśmy na najwyższe piętro Wieży Eiffla, popłynęliśmy w rejs statkiem po Sekwanie. Nasza wycieczkę zakończyliśmy całodzienną zabawą w parku Asterixa.

Nie sposób opisać wszystkich atrakcji. Oto kilka zdjęć z naszej wycieczki, która dzięki wspaniałym uczniom była wyjątkowa.

31.05.2016

Wycieczka na Lazurowe Wybrzeże i do Barcelony

„Śladami sztuki i kultury romańskiej”

26 maja 2016 r. uczniowie uczęszczający na naukę języka francuskiego w naszej szkole wyjechali na wycieczkę na południe Francji i do Hiszpanii. Nasza trasa prowadziła przez Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Włochy. Stanęliśmy na schodach Pałacu Festiwalowego w Cannes, byliśmy w Monaco, gdzie odbywał się właśnie rajd Formuły 1.Odwiedziliśmy urokliwe, średniowieczne miasteczko Francji-St. Paul de Vence. Po kilku dniach pobytu na Lazurowym Wybrzeżu, dotarliśmy do Barcelony. Zobaczyliśmy monumentalną Sagradę Familia, zwiedziliśmy muzeum Salvadora Dali w Figueres, przespacerowaliśmy się główną aleją La Rambla, obejrzeliśmy przepiękny pokaz fontann. Nie zabrakło również innych atrakcji-wizyta na stadionie Camp Nou FC Barcelony, szalona zabawa w aqua parku a w drodze powrotnej w Europa Park. Nie sposób jest wymienić wszystkich atrakcji. Oto kilka zdjęć z naszej wycieczki.