MY HERO

21.12.2017

Protokół jury I Międzyszkolnego Konkursu Filmowego w Języku Angielskim „MY HERO - telling stories about the citizens of Gdynia 2017”

Jury konkursu w składzie:

• Janusz Żurawski - mgr filologii polskiej, nauczyciel SP nr 51 w Gdyni - przewodniczący,
  • Katarzyna Zamkowska - mgr filologii angielskiej, nauczyciel SP nr 51 w Gdyni,
  • dr Piotr Kurpiewski - historyk i teoretyk filmu, wykładowca UG, nauczyciel SP nr 51 w Gdyni,

po obejrzeniu i analizie zgłoszonych filmów, postanowiło przyznać:

• I nagrodę i statuetkę MY HERO dla filmu „Blindness” w reżyserii Agnieszki Formeli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Gdyni,
  • II nagrodę i statuetkę MY HERO dla filmu „LIFE 80” w reżyserii Natalii Halickiej ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni,
  • III nagrodę i statuetkę MY HERO dla filmu „Grandfather is my hero” w reżyserii Weroniki Godlewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Gdyni.

Jury dziękuje wszystkim twórcom oraz ich opiekunom za udział w konkursie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wielu ciekawych pomysłów na filmy.

Specjalne podziękowania i wyrazy uznania dla p. mgr Elżbiety Szponar za zorganizowanie konkursu, który - mamy taką nadzieję - będzie imprezą coroczną.

Gdynia, 21.12. 2017 r.

View the embedded image gallery online at:

Blindness (reż. Agnieszka Formela)

Life '80 (reż. Natalia Halicka)

Grandfather is my hero (reż. Weronika Godlewska)

18.11.2017

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FILMOWY W JĘZYKU ANGIELSKIM

„My Hero – telling stories about the citizens of Gdynia”

na krótką historię filmową o mieszkańcach Gdyni

Zaproszenie

Zapraszamy uczniów gdyńskich szkół podstawowych z klas IV-VII oraz klas II i III oddziałów gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie filmowym w języku angielskim. Zadaniem uczniów jest zrealizowanie krótkiego filmu (od 3 do 5 minut), opowiadającego historię mieszkańca Gdyni. Bohaterem filmu może być znana wszystkim gdynianom postać lub tzw. cichy bohater (dziadek, babcia, sąsiad lub kolega czy koleżanka z klasy pomagająca ludziom, pracująca w wolontariacie, itd.) Człowiek, którego podziwiamy, cenimy, dostrzegamy jego pracę i jest dla nas ważny. Nie ma złych pomysłów na film. Wszystko zależy od wyobraźni, kreatywności i spostrzegawczości realizatorów filmu.

Konkurs trwa od 18 listopada 2017 r. do 18 grudnia 2017 r. Finał konkursu odbędzie się 21 grudnia 2017 r., o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 51 w Gdyni.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

1. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia filmu

2. Zgoda na rejestrowanie wizerunku

Bieżące informacje o konkursie pod linkiem: