15.11.2017

Dom bez psa był jakiś taki pusty. A życie bez psa jest trochę jak szafa bez szuflady, niby wszystko w porządku, ale czegoś bardzo brakuje

Adam Wajrak

Kulka, Puppy, Tom, Agra, Cooki, Kacperek, Parker, Pułkownik i wiele innych imion kotów i psów można znaleźć na facebook-owej stronie Schroniska dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce k/Wejherowa. Właśnie specjalnie dla mieszkańców tej placówki zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę pieniędzy na suchą i mokrą karmę, smycze, obroże, koce itp.

A zaczęło się wszystko 20 października od sprzedaży gofrów. I tak jak w ubiegłym roku wspaniały zespół klasy 2a czyli: Julia Wyczk, Zosia Stasiak, Kasia Wyrobek, Ola Majewska, Sylwester Bigus, Paulina Machlik, Dominika Cichosz, Julia Raulin i Alex Fernandes podjął się tego zadania. W sumie udało się zebrać 498 zł i 35 gr! Za tę kwotę zakupiliśmy potrzebną karmę dla kotów i psów, obroże, smycze, koce… Dodatkowo do klasy Syrena 5 można było przynieść własne dary dla schroniska.

15 listopada członkowie działu dziennikarskiego samorządu – Anna Mrówka, Paweł Pleszczyński, Wiktor Szukalski oraz Julia Wyczk udali się do Schroniska w Dąbrówce zawieźć zakupione dary i zrealizować reportaż o tym miejscu. W nasze działanie zaangażował się również pan Józef Pleszczyński (dziadek Pawła), który pomógł nam w transporcie karmy do schroniska – dziękujemy!

Na miejscu mieliśmy okazję poznać pracowników schroniska i jego mieszkańców. Jako wolontariusze mogliśmy cieszyć się wspólnym spacerem z podopiecznymi tej placówki – co w połączeniu z piękną okolicą dało niezapomniane wrażenia…

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, serdecznie dziękujemy w imieniu podopiecznych dąbrowskiej placówki!

Pragniemy również podziękować panu Krzysztofowi Niedźwiedziowi, który był pomysłodawcą akcji.

Magdalena Necel